Organizator:

CEL PODLASKIEJ DELEGACJI: ZNALEZIENIE NOWYCH PARTNERÓW BIZNESOWYCH NA SUBCONTRACTING!

20.05.2019 12:00:00

Podziel się

Klaster Obróbki Metali, zrzeszający około 100 podmiotów, w dużej mierze z województwa podlaskiego - firm, uczelni, instytucji otoczenia biznesu, został partnerem merytorycznym tegorocznych Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting - Poznań 2019. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4 - 7 czerwca równolegle z największymi targami przemysłowymi w ITM Polska na terenie, którego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W tym roku reprezentacja z naszego regionu ma być wyjątkowo silna, a cel wystąpienia jako wspólnej prezentacji pozostaje niezmienny - poszukiwanie nowych kontaktów, kontrahentów i zachęcenie ich do współpracy z naszymi przedsiębiorstwami.

 

Już po raz kolejny KOM, mający siedzibę w Białostockim Parku Naukowo - Technologicznym, wraz z firmami członkowskimi weźmie udział w prestiżowej imprezie, odbywającej się w Poznaniu, na której spotykają się przedsiębiorcy z kraju i i zagranicy, poszukujący kontrahentów, dostawców czy podwykonawców. Jako organizacja zrzeszająca blisko 100 podmiotów branży metalowej i maszynowej klaster wnosi wartość dodaną poprzez wsparcie merytoryczne targów.

Będziemy uczestniczyć w targach Subcontracting, aby pochwalić się naszymi produktami, przedstawić katalog usług kooperacyjnych, nawiązać nowe relacje handlowe, wzmocnić więzi z firmami z klastra - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM, odpowiedzialny za internacjonalizację. - Korzyści z uczestnictwa w tym wydarzeniu to przede wszystkim obecność w gronie najlepszych przedsiębiorstw w Europie i na świecie, obserwacja i podążanie za obecnymi trendami. Występowanie w grupie daje nam przede wszystkim siłę przetargową i lepszą  rozpoznawalność rynkową.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Czas na Subcontracting". To największe targi przemysłowo - kooperacyjne w Polsce. W poprzednich edycjach za każdym razem na wspólnym stoisku prezentowało się kilkanaście podmiotów zrzeszonych w KOM. Wspólna prezentacja zawsze wyróżniała się spośród setek innych wystawców zgromadzonych na tej imprezie. Tak też będzie i w tym roku. Członkowie KOM coraz aktywniej włączają się w inicjatywę wspólnego wystąpienia, co przynosi efekty każdej stronie i wpływa na większą integrację i budowanie wizerunku klastra.

Targom będą towarzyszyć spotkania kooperacyjne Subcontracting Meetings. To efektywna metoda kojarzenia zamawiających z oferentami usług. W 2018 odbyło się 287 spotkań matchmakingowych pomiędzy 100 uczestnikami z 12 krajów (Belgia, Czechy, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy).

Stoisko KOM co roku cieszy się dużym  zainteresowaniem, a setki przeprowadzonych rozmów z potencjalnymi partnerami z kraju i zagranicy skutkuje następnie nowymi kontraktami i umowami biznesowymi.

Jesteśmy zadowoleni z liczby zapytań ofertowych, które pojawiały się podczas poprzednich edycji Subcontracting, zainteresowaniem członkostwem w klastrze, jak też całym szeregiem usług, które oferujemy swoim członkom - podkreśla nasz rozmówca. - Targi te już swoim zasięgiem wykraczają poza Polskę, mieliśmy rozmówców z Niemiec, Francji, Turcji. Nasza ocena jest jak najbardziej pozytywna. Zawieramy tu szereg wstępnych umów o współpracy z partnerami z kraju i zagranicy, co do dalszych kierunków promocji Klastra i działań na rzecz branży metalowo - maszynowej oraz firm zrzeszonych w naszym klastrze.

Zdaniem Poulakowskiego każdy, kto myśli o rozwoju, szuka nowych kontaktów, zleceń, chce poznawać nowe technologie i rozwiązania dla branży, powinien być obecny na tej imprezie, zarówno ugruntowani gracze na rynku, jak i mniejsi rozwijający swoje działania.

 

źródło: https://ddb24.pl/artykul/cel-podlaskiej-delegacji/650722