Organizator:

Odwiedź stoisko Klastra Obróbki Metali na targach Subcontracting

Podziel się

Klastrowe stanowisko na Targach Subcontracting będzie w tym roku wyjątkowe. Zaprezentowane zostaną na nim rezultaty projektu MeCodia, realizowanego we współpracy Klastra Obróbki Metali, Politechniki Białostockiej i Instytutu Fraunhofera oraz StifterverbandMetalle.

 

Projekt pt. „Nowoczesne kompozyty o osnowie metalicznej wzmacniane naturalnymi okrzemkami” jest realizowany przez konsorcjum, którego partnerami są ze strony polskiej – Klaster Obróbki Metali i Politechnika Białostocka, ze strony niemieckiej – Instytut Fraunhofera oraz StifterverbandMetalle. Projekt ma charakter badawczy i koncentruje się na rozwoju – wytworzeniu oraz scharakteryzowaniu – nowoczesnych materiałów kompozytowych o osnowie metalicznej z naturalnym wzmocnieniem w postaci pancerzyków okrzemek.

Czym są okrzemki?

To mikroskopijne jednokomórkowe glony, zasiedlające naturalne zbiorniki wodne. Cechą charakterystyczną jest ich krzemionkowy pancerzyk, który dzięki swojej niezwykłej budowie zapewnia ciekawe właściwości wytrzymałościowe całej konstrukcji.
Chcecie poznać więcej informacji na temat tego niezwykłego projektu? Koniecznie odwiedźcie stoisko nr 64 w pawilonie 6 na Targi ITM Industry Europe - Przemysł Ery Cyfrowej w Poznaniu.