Organizator:

Optymistyczne dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów

Podziel się

Gorące tematy branży przemysłowej, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja pracujących maszyn i robotów a także powrót do sprawdzonych punktów programu targów – to tylko część atrakcji najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE i odbywających się w tym samym czasie Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Coraz bardziej optymistyczne dane dla sektora przemysłowego i analizy ekspertów mają znaczący wpływ na duże zainteresowanie wystawców udziałem w czerwcowym wydarzeniu.

„Polski przemysł nabiera rozpędu”, „Zaskakujące dane pokazują rosnący optymizm”, „Nowe dane z polskiego przemysłu. Optymizm największy od lutego 2022 roku”, „Produkcja przemysłowa wróciła na ścieżkę wzrostu” – takie i podobne tytuły ukazały się w grudniowej prasie po odczytaniu najnowszych danych PMI (ang. Purchasing Managers Indeks).
- Indeks PMI podskoczył nieoczekiwanie do poziomów widzianych ostatnio w kwietniu 2022 r. Sektor osiągnął punkt zwrotny — wskazali eksperci S&P Global, która publikuje dane o PMI. Wskaźnik ten, który mierzy opinie menedżerów do spraw zakupów w dwustu polskich firmach przemysłowych, wzrósł w listopadzie do 48,7 pkt w porównaniu do 44,5 pkt zanotowanych miesiąc wcześniej — podał S&P Global. Parametr liczby nowych zamówień odnotował największy wzrost w historii badania. Nie bez przyczyny znacznej poprawie uległy nastroje dotyczące przyszłej produkcji.
To ożywienie bardzo nas cieszy, rozmowy z naszymi wystawcami także napawają nas optymizmem i dają dużo energii do pracy nad najbliższą edycją. Plany mamy ambitne, musimy sprostać potrzebom rynku. Dlatego rozwijamy mocno tę część ekspozycji, której potencjał – w naszej opinii- nie był jeszcze wystarczająco wykorzystany. Stąd m.in. nasze zaawansowane rozmowy z liderami automatyki. Zadbamy także o rozbudowaną ofertę maszyn do obróbki metalu – zapowiada Anna Lemańska Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.
Rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej są dziś integralną częścią praktycznie wszystkich procesów produkcyjnych i w dużej mierze decydują o rozwoju globalnego przemysłu. Konieczność rozwoju automatyki w polskich firmach wynika z dążenia do zwiększenia konkurencyjności, poprawy warunków pracy, zrównoważonego rozwoju oraz adaptacji do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego. Badania i innowacje w tym obszarze są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu gospodarczego i utrzymania wysokiej jakości produkcji. Stąd plany organizatorów targów ITM INDUSTRY EUROPE do poszerzenia oferty tego sektora w strefie wystawienniczej.


Testowanie na żywo
Nowością w najbliższej edycji będą także specjalne strefy testów konkretnych rozwiązań z zakresu automatyki dla przemysłu 4.0. To tam będzie można na żywo sprawdzić produkty i technologie wspomagające procesy produkcyjne w fabrykach.
Dzięki temu uczestnicy targów nauczą się nowych umiejętności a także skorzystają z okazji do przetestowania rozwiązań, które mogą istotnie wspomóc wydajność ich przedsiębiorstw.
-Naszą ideą jest umożliwienie wstępnego „uszycia” produktu dopasowanego do konkretnego odbiorcy. Targi są dobrym miejscem do łączenia producentów takich rozwiązań z ich potencjalnymi klientami, którzy właśnie w naszych przestrzeniach będą mogli je sprawdzić i przekonać się czy takie innowacje będą odpowiednim wsparciem w ich firmach - dodaje Anna Lemańska-Kramer.
Na targach nie zabraknie także bogatej ekspozycji z zakresu robotyki, odlewnictwa, spawania, obróbki powierzchni czy oprogramowania dla branży przemysłowej.


Speakers Corner ponownie na targach
Powraca na targi ITM INDUSTRY EUROPE sprawdzona formuła spotkań z ekspertami na stoisku redakcji MM Magazynu Przemysłowego. To właśnie tam codziennie w godzinach 13–16 będzie się odbywać MM Speakers Corner. Na specjalnie przygotowanej scenie przedstawiciele redakcji MM Magazynu Przemysłowego porozmawiają z menadżerami największych firm przemysłowych w Polsce o kondycji poszczególnych branż przemysłowych w naszym kraju, najnowszych trendach w produkcji przemysłowej, automatyzacji i kooperacji przedsiębiorstw. - Po przerwie spowodowanej Covidem wracamy z naszym cyklicznym wydarzeniem MM Speakers Corner na targi ITM INDISTRY EUROPE - mówi Paweł Kruk redaktor naczelny MM Magazynu Przemysłowego.

-Zmieniliśmy i jeszcze bardziej uatrakcyjniliśmy formułę naszych rozmów o przemyśle. Każdego dnia targowego osoby zwiedzające targi będą mogli posłuchać wielu ciekawych rozmów na najbardziej aktualne tematy dotyczące polskiego przemysłu. Z naszymi rozmówcami będziemy analizować obecną sytuację w polskim i światowym przemyśle, a także omawiać największe wyzwania, przed którymi stoją polskie firmy. - podkreśla Paweł Kruk.
Gorące debaty, panele dyskusyjne oraz prezentacje nowych rozwiązań dla przemysłu będą także odbywać się w przestrzeniach konferencyjnych usytuowanych na terenie targów.

Najbliższa edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE, odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.