Organizator:

Potrójna siła przemysłu

Podziel się

Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki a także moc kooperacyjnych spotkań – tak obiecująco zapowiada się kolejna edycja czerwcowego święta dla branży przemysłowej. Wiodącym dla tego sektora targom ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszą targi MODERNLOG i SUBCONTRACTING. Wystawcy od kilku miesięcy rezerwują najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje planując spektakularne premiery a liczba pawilonów rozrasta się w przyśpieszonym tempie. To wszystko sprawia, że datę 4-7 czerwca 2024 r. powinien zaznaczyć w kalendarzu każdy spragniony innowacji w przemyśle.

Blok targów ITM INDUSTRY EUROPE to miejsce, gdzie kompleksowo prezentowana jest międzynarodowa oferta zgodna z ideą przemysłu i logistyki 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. To tutaj kreowane są trendy, to właśnie do Poznania przyjeżdża się by na żywo zobaczyć najnowsze rozwiązania dla wielu sektorów przemysłu i wziąć udział w licznych konferencjach, debatach, spotkaniach z ekspertami.

Rozmach liderów, więcej przestrzeni na ITM INDUSTRY EUROPE

Hasło: Innowacje, Technologie i Maszyny czyli w skrócie ITM w pełni oddaje ducha targów ITM INDUSTRY EUROPE. – To jest serce naszych targów, tu nigdy nie ma ciszy, zewsząd słychać szum pracujących maszyn na co dzień wykorzystywanych w fabrykach. Tutaj inwestorzy przyjeżdżają zobaczyć zrobotyzowane stanowiska pracy i technologiczne nowinki oraz sprawdzić jak mogą wykorzystać je w swoich firmach. Dzięki naszym wystawcom targi pulsują życiem. W pawilonach zbudujemy sceny dla pokazów, konkursów i gorących debat. Przygotowujemy program „szyty na miarę”. Będzie dużo praktyki i prezentacji sprawdzonych rozwiązań. W Poznaniu powstanie kolejny raz największa SCENA TECH w Polsce i wiemy już, że będzie jeszcze bardziej spektakularna niż w ostatniej edycji, zajmując dwa razy więcej miejsca. – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Większa będzie także powierzchnia ekspozycyjna tegorocznych targów. Wystawcy tej edycji z dużym wyprzedzeniem rezerwowali najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje, co pozwoliło na zaplanowanie „mapy” ITM INDUSTRY EUROPE na kilka miesięcy przed wydarzeniem.

- Jesteśmy wdzięczni, że większość firm uwzględniła obecność na targach w swojej strategii marketingowej znacznie wcześniej. To pozwala nam już planować większą liczbę pawilonów. Cieszymy się, że kolejny raz będą z nami tworzyć to wydarzenie liderzy tacy jak m.in.: ASTOR, TRUMPF, FANUC, MAZAK, DEMATEC, AMADA, KIMLA i wiele innych czołowych firm, które wyznaczają najwyższe standardy w branży przemysłowej – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

SUBCONTRACTING 2024 – rozwój firmy dzięki nowym partnerstwom

Towarzyszące ekspozycji ITM INDUSTRY EUROPE Targi SUBCONTRACTING 2024 to miejsce spotkań dla środowiska podwykonawców i kooperantów z branży przemysłowej z kraju i z zagranicy. Udział w wydarzeniu jest inwestycją w rozwój przedsiębiorstwa, która stwarza szansę na nawiązanie długofalowych relacji biznesowych, pozyskanie nowych klientów oraz zdobycie konkurencyjnej przewagi. Przez cztery dni w ramach ekspozycji prezentowane będą rozwiązania i oferta firm posiadających wolne moce produkcyjne, potencjał technologiczno-kadrowy, oferujących usługi z zakresu szeroko pojętej obróbki metali i rozwiązań dla przemysłu. Zaplanowano również prelekcje dedykowane zakupowcom, których celem jest przekazanie eksperckiej wiedzy w zakresie usprawniania łańcuchów dostaw. Nieodłącznym elementem targów SUBCONTRACTING są także dwudniowe spotkania kontraktacyjne Subcontracting Meetings. Do ich planowania służy specjalna platforma internetowa, na której można zapoznać się z dostępnymi profilami przedsiębiorców, a następnie ustalić szczegóły stacjonarnego 30-minutowego spotkania.

- Subcontracting 2024 to trzypoziomowa platforma komunikacji zleceniodawców i podwykonawców przemysłowych. Oprócz tradycyjnej ekspozycji targowej umożliwiamy również nawiązywanie kontaktu między kontrahentami jeszcze przed targami. Kilka tygodni wcześniej nasi wystawcy opisują swoje możliwości produkcyjne, a zainteresowani kupcy umawiają się z nimi za pośrednictwem naszego systemu. Oszczędza to czas, a targi stają się bardziej efektywne. Kolejnym elementem jest program, w ramach którego zaproszeni przez nas eksperci dzielą się swoją wiedzą w zakresie zakupów, produkcji, logistyki czy gospodarki magazynowej. Przyciąga to nie tylko specjalistów, ale również kadrę kierowniczą przedsiębiorstw. W ramach Subcontracting 2023, swoją ofertę podwykonawstwa przedstawiły 62 firmy z 6 krajów (Finlandia, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Polska, Ukraina), z kolei aż 100 uczestników z 15 państw odkrywało supermoce networkingu podczas spotkań kooperacyjnych. Nie zwalniamy tempa i w tym roku mamy chrapkę na więcej! - podkreśla Robert Męcina, dyrektor Targów Subcontracting.

Modernlog i Smart Warehuse - nieocenione wsparcie dla magazynów

Czerwcowe wydarzenie to także miejsce spotkań ekspertów z branży logistycznej, magazynowej i transportowej. To tutaj na targach MODERNLOG można zobaczyć nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie logistyki oraz wziąć udział w spotkaniach branżowych i wymianie dobrych praktyk. Od kilku lat stałym punktem programu MODERNLOG jest Konferencja SMART WAREHOUSE, przyciągająca grono profesjonalistów, wśród których znajdują się przedstawiciele firm, znanych i cenionych na polskim i zagranicznym rynku. W najbliższej edycji wydarzenia swój udział potwierdzili m.in.: EUROPA SYSTEMS, Sealed Air, GAWRONSKI, WDX, LOGISYSTEM oraz Bekuplast. Tegoroczna konferencja stawia na wsparcie procesów magazynowania i najnowsze technologie przyszłości kładąc nacisk na praktycznie rozwiązania dla przedstawicieli branży logistycznej wykorzystujące potencjał nowoczesnych narzędzi. Eksperci „wezmą pod lupę” m.in. takie tematy jak: Digitalizacja i IoT – wsparcie w procesach magazynowania, Inteligentne magazyny – automatyzacja i transformacja, Roboty i technologie przyszłości, Fulfilment e-commerce – rosnące potrzeby, nowe wyzwania. Konferencję otworzy panel: Manager w obliczu wyzwań logistyki przyszłości.

Najbliższa edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE, Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.