Organizator:

Prelekcja Małgorzaty Sobczyk, która pomoże zidentyfikować biznesowego trupa w szafie

Podziel się

Podczas Subcontractingu gościć będziemy wyjątkową prelegentkę. MAŁGORZATA SOBCZYK MPM Productivity Management Consultant / CFO Business Partner.

Ponad 20 lat doświadczenia jako praktyk biznesu, finansistka i liderka transformacji w firmach produkcyjnych i handlowych, na stanowiskach wyższego szczebla.

Posiada doświadczenie nie tylko w obszarze finansów, ale znacznie szerszym obejmującym działalność operacyjną.

Pracując w finansach, zawsze szczególną uwagę kierowała na jakość raportowania managerskiego
i właściwe planowanie budżetowe, pozwalające na podejmowanie właściwych decyzji biznesowych na poziomie Top Managementu. W latach 2019 – 2022 zrekrutowana przez Polski Fundusz Rozwoju na stanowisko Wiceprezesa ds. Finansowych w H. Cegielski-Poznań S.A przeprowadziła Spółkę w trudnej sytuacji finansowej przez proces postępowania restrukturyzacyjnego, zakończony zawarciem i zatwierdzeniem przez sąd układu z wierzycielami, odbudowując w ten sposób ujemne kapitały spółki i redukując kilkadziesiąt milionów zadłużenia.

Partner biznesowy w firmach: MPM Productivity Sp. z .o. o. z Poznania, Banach Outsourcing Sp. z o. o. z Poznania oraz Source-Corp (ANAPLAN Partner) z Miami, Floryda/USA.

Od 2020 roku członek Kapituły Klubu Dyrektorów Finansowych Dialog, którego misją jest rozwój osobisty i zawodowy menedżerów, pomoc w realizacji zmian i unowocześnień w firmach, a także wzmacnianie i propagowanie najlepszych praktyk zarządczych i biznesowych, w tym szczególnie postaw społecznie wartościowych.

Współpracuje, publikując artykuły z obszaru controllingu i rachunkowości zarządczej z pismem Controlling i Zarządzanie. Małgorzata Sobczyk ma na koncie również wystąpienia publiczne podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, na zaproszenie min. Coface Polska występując podczas Country Risk Conference w roku 2020 i 2022, Pulsu Biznesu, ADN Akademia, Langas Group, oraz KDF Dialog, dzieląc się swoją wiedzą ekspercką i biznesową.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Targach Subcontracting i  wysłuchania ważnego i krzepiącego z punktu widzenia biznesowego wystąpienia Pani Małgorzaty Sobczyk. A jak sama prelegentka opisuje swój wykład?

 

„Gdy zachodni zleceniodawca straszy oligarchą ze wschodu. Ryzyko podwykonawcy zawoalowane w sukces sprzedaży”

Kiedy ryzyko nagle się materializuje i wpada w twe ramiona jak trup wypadający z szafy, masz ochotę odwrócić się i uciekać jak spłoszone zwierzę. Kiedy jednak robisz to na oślep, w histerii i panice, najczęściej wpadasz na kolejną szafę, w którą uderzasz całym swoim ciałem z takim impetem, że otwierają się kolejne drzwi i wpada na ciebie kolejny trup. I albo się opanujesz, zbierzesz w sobie i zaczniesz świadomie działać, albo polegniesz pod stosem trupów-niespodzianek, bo rozpacz i panika całkowicie cię sparaliżują lub rozerwą ci serce.

Jako podwykonawca postawiona byłam przed wieloma szafami, których bałam się w pewnym momencie otwierać, ponieważ nie wiedziałam, czy wysypie się z nich na mnie tona śrubek, czy wyskoczy rosyjski oligarcha, czy znajdę tam płaczącą project-managerkę, która nie wie już, gdzie ma się schować, żeby przetrwać w jednym kawałku ten biznesowy koszmar, czy może wyskoczą z niej węgierscy, aroganccy spawacze i chwycą mnie za gardło.

Ponieważ nigdzie schować się nie mogłam, więc przejęłam odpowiedzialność za kontrakt, który był największym trupem z szafy, jakiego kiedykolwiek widziałam.

Dzięki wszystkim zdobytym, czasem nie łatwym, doświadczeniom dziś mogę podzielić się swoją wiedzą w zakresie tematów:

  1. Jak wygląda zmaterializowane ryzyko podwykonawcy zawoalowane w sukces sprzedaży
  2. Ile znaczy etyka pracy i współpracy podwykonawcy przy realizacji ryzykownego projektu
  3. Jak zbudować współpracujący i zaangażowany zespół realizując problematyczny projekt kilkaset-tonowej konstrukcji stalowej, będąc zwykłą finansistką w butach roboczych i kasku, zamiast w szpilkach i kostiumie.

 

Na wystąpienie Pani Małgorzaty Sobczyk zapraszamy 6 czerwca o godzinie 12:00 podczas Targów Subcontracting.