Organizator:

PSYCHOLOGIA W PRZEMYŚLE – JAK TO DZIAŁA?

26.03.2019 12:00:00

Podziel się

Co w zasadzie znaczy safety change management? Czy styl przywódczy ma wpływ na liczbę wypadków w sektorze przemysłowym? Jak przekonać pracownika by lepiej dbał o swoje bezpieczeństwo? To kilka kluczowych pytań, na które odpowiadać będzie ekspert w ramach Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

W specjalnie wydzielonej strefie konferencyjnej podczas panelu „SAFETY CHANGE MANAGEMENT”, czyli od poprawy bezpieczeństwa do poprawy wyników finansowych firmy, słuchacze dowiedzą się czy zmiana jednego nawyku może zainicjować całą lawinę zmian w przedsiębiorstwie. Poznają także główne zasady tworzenia bezpiecznych nawyków oraz wybrane sposoby przeprowadzania efektywnych zmian organizacyjnych.

Kolejne pytanie bloku tematycznego przygotowanego przez firmę STEP 2 SAFETY pt.: Czy styl przywódczy ma wpływ na ilość wypadków i wyniki ekonomiczne w przemyśle?, również nie pozostanie bez odpowiedzi. Prezentacja będzie próbą zainspirowania słuchaczy do doskonalenia naturalnego stylu zarządzania.  Taka modyfikacja nie jest łatwym procesem, ale pokazane podczas panelu metody mogą  pomóc w rozpoczęciu tego procesu.

Słuchacze dowiedzą się także jak przekonać pracownika do noszenia środków ochrony indywidualnej (PPE).

Poznają wybrane mechanizmy psychologiczne leżące u podstaw naszych decyzji oraz sposoby rozmowy z pracownikami, które mają szanse wpłynąć na zmianę zachowania pracowników.

Panele poprowadzi p. Magdalena Stola – Kowalska, manager doświadczony w pracy w międzynarodowych korporacjach, Psycholog przemysłowy, trener kultury bezpieczeństwa, coach i audytor BBS. Prezes Zarządu firmy STEP 2 SAFETY, wdrażającej programy wspierające budowanie kultury bezpieczeństwa oraz szkolenia, które angażują pracowników do pro-aktywności w obszarze EHS / HSE / BHP.

Szczegółowy program wszystkich wystąpień już wkrótce!