Organizator:

SKĄD WZIĄĆ 10 MLN NA PROMOCJĘ MIĘDZYNARODOWĄ? WYSTĄPIENIE KLASTRA OBRÓBKI METALI NA TARGACH ITM I SUBCONTRACTING 2019

05.06.2019 12:00:00

Podziel się

Klaster Obróbki Metali, wraz z jedenastoma firmami, bierze udział w Targach Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu. Wspólna prezentacja w pawilonie 7 została podzielona na trzy wyspy. Ponadto KOM zorganizował wydarzenia towarzyszące ekspozycji targowej.

ALEX Electro, Art-Motor, Bendex, Demex, Lean Systems, Moose, Technology Applied, Tock Automatyka, Zakład Obróbki Skrawaniem Darmet, Migro, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, biuro KOM - to członkowie Klastra, którzy wspólnie uczestniczą w targach Subcontracting. Potrwają one do 7 czerwca.

Już pierwszego dnia targów miał miejsce wykład generała Romana Polko pt. "RozGROMić konkurencję. Sprawdzone w boju strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania". Wystąpienie byłego dowódcy GROMu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, uczestnicy z zapałem słuchali rad i trafnych uwag wojskowego. Na koniec spotkania odbyło się losowanie książek autorstwa Polko z jego autografem, co było nie lada gratką dla zebranych gości. Wydarzenie to wspólna inicjatywa targów ITM Industry Europe i Subcontracting oraz Klastra Obróbki Metali - Krajowego Klastra Kluczowego.

Następnie miała miejsce, zorganizowana przez KOM, dyskusja w ramach strefy Smart Factory. Sebastian Rynkiewicz, Janusz Poulakowski, dr Mariusz Citkowski rozmawiali o tym, skąd wziąć 10 mln na promocję międzynarodową. Klastering - egzotyka, czy wymierne korzyści? Promować razem czy osobno? Źródła i możliwości finansowania internacjonalizacji. Doświadczenia europejskie. To główne poruszone tematy.

Z kolei 5 czerwca to prelekcja pt. "Jak w przemyśle rozwijać kompetencje przyszłości?". Świadomość wyzwań - praktyczna wiedza o 4.0, chaos informacyjny, narzędzia zdobywania kompetencji, współpraca sieciowa - właśnie o tym wykład przygotowali Marek Karabowicz -koordynator Grupy Zaawansowanej Współpracy ds. Technologii KOM, Krzysztof Toczydłowski - certyfikowany oficjalny partner Siemens i Intelitek (USA) w Polsce w zakresie kształcenia zawodowego, Robert Orłowski - ekspert KOM.

5 i 6 czerwca to także dni spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings. Dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna, skierowana do przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży przemysłowej. To wyjątkowa, bezpłatna i wygodna formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwym atutem tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego. 357 spotkań, 138 uczestników, 14 krajów - tak w skrocie można przedstawić tegoroczną edycję.

Na cały blok targowy składają się targi ITM Industry Europe, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.