Organizator:

Nowa rzeczywistość, nowe szanse

Podziel się

Przed nami kolejna edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, które odbędą się już 31.08-3.09.2021 w ramach bloku targów ITM Industry Europe. W tym roku przygotowaliśmy wydarzenie w nowoczesnej formule, które łączy korzyści spotkań offline i online. Czerpiąc z dorobku nowych technologii, nie zapominamy o wartości tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązań.

 

Tegoroczne Targi Kooperacji Przemysłowej odbędą się w formule hybrydowej, łączącej tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań. Oznacza to, że będzie można wziąć w nich udział zarówno na miejscu, jak i ONLINE.

Choć miniony rok należał do bardzo trudnych, zarówno dla branży przemysłowej, jak i całego świata, to przyniósł wiele zmian w funkcjonowaniu biznesu. Spotkania online, wirtualne konferencje i webinary stały się dla nas codziennością i choć wszyscy tęsknimy za rozmowami na żywo, doceniamy możliwości podtrzymywania relacji biznesowych na odległość.

Targi w nowej rzeczywistości

W ostatnich miesiącach pracowaliśmy nie tylko nad nowym, ciekawym programem zbliżających się wydarzeń, ale także nad rozwojem kompetencji online. Tym samym w ramach poszczególnych projektów organizowane były webinary i konferencje w formule online, które pozwoliły pozostać w kontakcie z branżą, a także odpowiedzieć na bieżące zapotrzebowanie wystawców i gości targowych na rzetelną i solidną dawkę wiedzy z zakresu najnowszych trendów.

– Rozumiemy i doceniamy możliwości, jakie dają nowe technologie, szczególnie cenne dla osób, które z różnych względów osobiście nie mogą pojawić się na targach – komentuje Marta Szydłowska, Dyrektor Targów SUBCONTRACTING. – Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży i umożliwić udział w naszych spotkaniach matchmakingowych oraz samym wydarzeniu zarówno online, jak i offline. To nie tylko metoda na obecność w dwóch kanałach komunikacyjnych, ale także poszerzenie zasięgu o możliwie niedostępne dotychczas rynki i branże.

Optymistyczne prognozy dla branży

Ostatnie analizy ekspertów są bardzo obiecujące. Polski przemysł już nie raz pokazywał, że jest mocny, ale najnowsze doniesienia zaskoczyły nawet ekonomistów. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja w marcu br. była o prawie 19 proc. wyższa niż rok wcześniej. To rekord wszech czasów. I choć trzeba pamiętać, że punktem odniesienia jest miesiąc, w którym rozpoczął się kryzys wywołany epidemią, to jednak wynik jest bardzo optymistyczny. Ekonomiści spodziewają się kolejnych „skoków” w następnych miesiącach. Według wstępnych danych, w stosunku do marca ubiegłego roku, wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 27 (spośród 34) działach przemysłu. 

Docierają do nas także pozytywne wieści zza granicy. Włochy łagodzą pandemiczne restrykcje i zapowiadają organizację pierwszych targów otwartych dla publiczności już w połowie czerwca, a kongresów i konferencji od lipca bieżącego roku. To dobra informacja dla całego przemysłu spotkań. Plan rozmrożenia włoskiej gospodarki od 26 kwietnia zapowiedział na konferencji prasowej premier rządu Mario Draghi.

Dla przemysłu spotkań najważniejsza jest zapowiedź, że od połowy czerwca będzie można organizować targi, a od 1 lipca również kongresy i konferencje. – To optymistyczne wieści, na które czekała cała nasza branża – komentuje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. –  Mam nadzieję, że malejące tempo pandemii pozwoli wkrótce podjąć podobną, odważną decyzję również polskiemu rządowi – dodaje.

Stacjonarnie i online

Grupa MTP wdrożyła nowe narzędzie, które jest skierowane do wystawców,  jak i zwiedzających. To specjalna platforma służąca do spotkań online. Umożliwi dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców, niezależnie od usytuowania siedziby firmy. Z kolei zainteresowani taką ofertą kupcy będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej żeby online porozmawiać o interesujących produktach bezpośrednio z producentami.

 Jesteśmy przekonani, że żadne rozwiązanie nie zastąpi klimatu bezpośrednich spotkań podczas targów. Jednak internetowa platforma będzie dodatkowym elementem, który wzbogaci ofertę bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE. Przetestowaliśmy to narzędzie już przy okazji innych wydarzeń i śmiało możemy je zarekomendować. Spotkania online dają możliwość poznania kontrahentów z całego świata i zdobycia nowych rynków zbytu. Platforma nie tylko pozwoli na stworzenie urozmaiconej wizytówki firmy, ale spełni również funkcję precyzyjnego wyszukania potencjalnych partnerów biznesowych i ułatwi kontakt. Jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzie, zsynchronizowane z kalendarzem Outlook i Google. Ponadto każdy użytkownik będzie mógł na bieżąco śledzić wydarzenia konferencyjne odbywające się podczas targów. Zadbamy o transmisję LIVE i późniejszy dostęp do wszystkich materiałów video. Mogę zapewnić, że program będzie w tym roku bardzo bogaty, skupimy się szczególnie na transformacji technologicznej w nowej rzeczywistości – informuje Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor Targów ITM Industry Europe.