Organizator:

Subcontracting 2024 z udziałem znakomitych gości i bogatym programem wydarzeń

Podziel się

Znamy już nazwisko kolejnego wybitnego prelegenta, który weźmie udział w bogatym programie wydarzeń Targów Subcontracting, jak i całego bloku Targów ITM Industry Europe!

ZBIGNIEW SOBKIEWICZ

CPIM, DDLP, Jonah® - Consulting Director MPM Productivity Management

Odpowiada za działalność konsultacyjno-szkoleniową firmy MPM Productivity Management, przeprowadzanie audytów, diagnozowanie potrzeb doradczych i szkoleniowych, prowadzenie warsztatów zamkniętych i szkoleń otwartych, w tym zgodnych ze standardem APICS.

Z MPM Productivity Management związany od 2001 roku, odpowiedzialny za szkolenia otwarte CPIM, szkolenia Incompany, projekty zamknięte, analizy oraz konsultacje z zakresu Zarządzania Łańcuchem Dostaw (SCM), Planowania Potrzeb Materiałowych (MRP), Planowania Sprzedaży i Operacji (S&OP). Od 2004 roku pełni funkcję Dyrektora Konsultingu.

Od ponad 25 lat zaangażowany w działalność konsultingową. Doświadczenie biznesowe na stanowiskach menedżerskich zdobywał zarówno w dużych spółkach krajowych – IFS Poland, jak i zagranicznych – Belvar na Białorusi. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu zarządzania produkcją, logistyką i zapasami oraz wdrażaniu systemów wspomagających zarządzanie. Ekspert w zakresie systemów ERP (m.in. Exact, IFS, Baan).

Pierwszy Polak, a dziewiąty Europejczyk, który otrzymał stopień mistrza w hierarchii instruktorów Certyfikacji w Zarządzaniu Produkcją i Zapasami (CPIM) amerykańskiego stowarzyszenia APICS. CPIM Master Instructor to najwyższy stopień jaki można było zdobyć będąc trenerem - członkiem APICS.

Licencjonowany trener TFC - The Fresh Connection – zaawansowanego symulatora łańcucha dostaw (innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem).

Pracował jako konsultant dla ponad paruset firm polskich i międzynarodowych m.in. takich firm jak: Barlinek (także Ukraina), Dell Products (Polska), FlexLink (Szwecja i USA), GlaxoSmithKline, Hulanicki Bednarek - HB Energia, Logstor Polska, Mondi Świecie, Newag, Nowa Szkoła, PKN Orlen, SPX Flow Technology Poland, Valeo, Volvo Polska i innych.

A o czym opowie gość specjalny wydarzenia?

Jak odzyskać kontrolę nad zapasami

W przypadku większości firm produkcyjnych zapasy magazynowe są o 20 do 30% zawyżone. Wiąże się to ze złą strukturą zapasów: brakuje tego co niezbędne, a za duże są zapasy rzeczy zbędnych. Źródłową przyczyną są chroniczne problemy zarządzania stanami magazynowymi, takie jak błędy procesowe, luki kompetencyjne osób odpowiedzialnych oraz wpływających na zapasy, źle skonfigurowane i utrzymywane systemy informatyczne klasy ERP. W przykładzie średniej wielkości firmy produkcyjnej uczestnicy będą mogli prześledzić:

  • Jak ocenić zdrowie zapasów oraz potencjał ich redukcji
  • Dlaczego błędy procesowe, luki kompetencyjne i zła konfiguracja ERP prowadzi do budowania nadmiernych zapasów
  • Jakie są pierwsze kroki uzdrowienia struktury zapasów: znacznego ich obniżenia przy jednoczesnej poprawie ich dostępności

 

Na prelekcje zapraszamy w czwartek 6 czerwca 2024 na godzinę 13:00

Bilety Subcontracting Meetings